Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
1/2022

So 8.1.

Máme zavřeno

Út 11.1.

Vstupné dobrovolné

Friend of a Friend

Duo, které spojila láska k strašidelným akordovým progresím a melodickým, chřadnoucím, rytmickým zvukovým scénám a brzy objevilo jejich společnou lásku k extrémnímu slunci, dlouhým jízdám a plížení se do hotelových bazénů. Jejich zvuk je těžko definovatelný, hrají s klasickou flamenkovou kytarou, ale spouštěcí elektronikou, přijímají klasické rýmované kuplety, ale nedbají na jejich očekávané frázování. Výsledkem je známý, ale pozoruhodný zvukový zážitek s odkazy na folk, rock a world music, který žije ve vesmíru, který si sám vytvořil.

St 12.1.

Kudla z Brna s kapelou v krabici živě na Pekárně!

Brněnský písničkář, textař, moravský hlas rádia BEAT, zakládající člen brněnských skupin Lidopop a Zadáci, autor textů na desce Tulák po hvězdách brněnské legendy Progres 2, autor několika divadelních představení pro děti, na kterých spolupracoval např. s Petrem Skoumalem, moderátor hudebních festivalů. Show jednoho muže, kdy doprovod k písním vzniká přímo před zraky a slechy užaslých diváků na zařízení zvaném looper.

na místě: 100 kč

Čt 13.1.

Big Dez (F)

přední pařížská kapela se svým elektrickým blues smíšeným s humorem a melancholií, silně propojená s funky, soulem a rock and rollem. Za sebou mají 8 alb, reprezentaci své rodné země v „Blues Challange“ v Mephisu a nesčetné množství odehraných show po celé Evropě... Nezmeškejte toto turné – je to skvělá show !

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

So 15.1.

Lojzas Brojlers

Brněnská folková kmitačka „Lojzas Brojlers“ (čti Lojzas Brojlers), u které ani oko Janka Ledeckého nezůstane suché, si vás podmaní svými čtyřakordovými symfoniemi a nepříliš romantickými texty. Početí tohoto tělesa datujeme do doby zvolení prvního amerického, afroamerického prezidenta. Setkání tří kamarádů (Lojzů), kteří spolu nikdy nekámošili, udalo tempo raketového vzestupu na pomyslnou špici hudebních hitparád brněnské mokré čtvrti Husovice. Jakmile se letos na jaře při prvním rozpuku konvalinek vyloupl čtvrtý Lojza, již nikdo v celém Brnoxu nepochybuje o kvalitách tohoto výjimečného souboru. nástroje: Tomáš Studený: housle+melodika, Radim Machovský: bicí, Roman Langmann: kytara+zpěv, Tomáš Omelka: basa+zpěv

Honza Grebík

zpěvák a hudebník z Uherského Brodu, který si dosud prošel mnohými hudebními soubory, aby nakonec zjistil, že nejlépe to funguje, když hraje sám s kytarou.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Út 18.1.

Jazz & Blues Brno 2022

Katie Bradley Band (UK/CZ)

tento koncert byl bohužel zrušen

Katie Bradley (UK) – zpěv, harmonika, Jiří Maršíček – kytara, Tomáš Liška – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí Britská bluesová písničkářka a hráčka na harmoniku Katie Bradley vstoupila do záře šoubyznysových reflektorů v roce 2012. Její debutové album "She’s Ready" (Ona je připravena) se dodnes velmi dobře prodává po celé Velké Británii. Katiina šťastná hvězda nadále stoupala, ve své kariéře již spolupracovala s vysoce uznávanými celosvětovými umělci jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega, nejnověji se zaměřila na spolupráci s rhythm&bluesovými velikány jako je Lucky Peterson a Geno Washington. Katie odehrála i velké britské turné s americkým esem bluesové kytary Kirkem Fletcherem (spoluhráč Jo Bonamassy), zpívá a nahrává též s Mattem Longem.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 19.1.

Proplet

Brněnská progrocková kapela Nebrňáků vydala debutové CD Vratké můstky / V příšeří! Jsme progresivní kavárna a něžní obři placení N. Morsem. Jsme dobrovolníci kontrapunktu a nejsme rasisti: přijímáme rytmy všech dob. Ctíme svobodu harmonie.

Plum Dumplings

Brněnská alternative-rocková kapela, jejíž texty jsou v mnoha případech inspirovány literárními předlohami (Hájíček, Murakami, Breron, Vian nebo Reiner). Dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších - někdy až noiseových, výrazný hlas zpěvačky Adély Polka a vrstvení kytarových linek a hlukových ploch jsou charakteristickými znaky v tvorbě této kapely s neotřelým pojetím rocku. Do nedávna byly pro Plum Dumplings typické také ryze francouzské texty písní, od kterých se však kapela na svém novém album „Jiný místo“ (2020), zcela přesunula k češtině.

na místě: 100 kč

Čt 20.1.

Phil Shoenfelt (UK) & Band of Heysek

anglický post-punker s bandou dirty-bluesovejch heysků Phil Shoenfelt je britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, který žije od roku 1995 v Praze. Jeho jméno se spojuje hned se třemi kapelami: Southern Cross (Praha); Fatal Shore (Berlín); a Dim Locator (Berlín). V druhé polovině 70. let, předtím, než se v roce 1979 přestěhoval do New Yorku, patřil k punkové scéně v Manchesteru a Londýna. V New Yorku hrál s několika punkovými a post-punkovými kapelami, jako byly Disturbed Furniture a Khmer Rouge. Khmer Rouge pravidelně hrávali v legendárním klubu CBGB's a coby předkapela vystupovali s umělci, jako byli např. Nico, The Clash, Alan Vega a Billy Idol, na jejich amerických turné. V polovině 80. let se Shoenfelt vrátil do Velké Británie a v roli předskokana doprovázel Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich dvou turné po Británii. Poté, co se přestěhoval do Prahy (1995), dal dohromady vlastní skupinu s bývalými členy kapely Tichá Dohoda, Phil Shoenfelt & Southern Cross. Kapela dosud vydala čtyři studiová alba: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic a Paranoia.com. Nejnovějším Philovým CD je Cassandra Lied, sólová nahrávka se speciálními hosty, jako jsou Chris Hughes z Dim Locator a Kristof Hahn ze slavných Swans. Phil je také autorem knih: Feťácká Láska, Zelený Hotel, Až na dřeň a Inkognito v podzemí. V současnosti je příležitostně doprovázen brněnskou bluesovou partou Band Of Heysek. Phil Shoenfelt – kytara a zpěv Band Of Heysek: Jan Švihálek – kytara, Lukáš Kytnar – bicí, Mojmír Sabolovič – basová kytara

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 22.1.

Koncert přeložen na 25. března 2022 - vstupenky zůstávají v platnosti

Loes & The Acoustic Engineers (CZ/NL)

tento koncert byl bohužel zrušen

Trojice hudebníků Lu's & (CZ/NL) přináší na pódium originální repertoár i působivou sbírku akustických nástrojů. Jejich vlastní "indie komorní folkový pop" mísí vyprávěcí texty s bluegrassovou virtuozitou, jam bandovým groovem a keltským cítěním. Skupina je vítězem Porty 2021.

Svaťa Kotas Band (CZ/NL)

tento koncert byl bohužel zrušen

Svaťa Kotas Band (CZ/NL) je kapela složená ze zkušených muzikantů okolo známého brněnského banjisty. Prezentuje zejména vlastní tvorbu na pomezí žánrů jako je bluegrass, folk, novoakustická hudba. Většina skladeb je z dílny autorské dvojice Svaťa Kotas(hudba) - Tomáš Vojtek (texty). Repertoár doplňují převzaté a upravené skladby známých interpretů, příslušnost ke klasickým žánrům naznačuje několik tradičních skladeb.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Út 25.1.

Seriš & Teller: "Čecháčci a Čoboláci"

„…Pavol Seriš a Filip Teller v duchu nejlepší tradice stand-up comedy odhalovali pravdu o Češích a Slovácích. V duchu tradice takových komických dvojic, jakými byli Voskovec s Werichem, Šimek s Grossmanen nebo Suchý se Šlitrem v kombinaci s moderními přístupy k stand-up comedy…“ (D.Melichar, Divadelní noviny) Autorská komediálna kreácia „Čecháčci a Čoboláci“ je spoločným dielom Pala Seriša a Filipa Tellera, ktorí spolu absolvovali Ateliér Fyzického divadla na JAMU v Brne. Inscenácia je na pomedzí stand-up comedy a divadla a využíva charakteristické prvky oboch protagonistov: slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Autobiografické výpovede sa tu stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov. „Brno mám rád a cítim sa tu doma.“ – „Jsi obyčejný imigrant!“

předprodej: 160 kč
na místě: 190 kč

St 26.1.

Etno Jaro 2022

Permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 890 Kč

Avlija (CZ/Srbsko)

balkánská hudba. Avlija je zaměřena na písně a tance ze Srbska, Makedonie, Bulharska a Rumunska, které s nimi často zpívá a tancuje ipublikum na koncertech. Permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 890 Kč

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Čt 27.1.

Balet československého rozhlasu

transevropské sdružení anonymních Umělců s velkým U. "Naše vystoupení mohou zanechat dojem i na několik desítek let a mohou obsahovat stopové prvky opravdového umění. Směřujeme mílovými kroky na vrchol středního proudu, ale naše cesta vede zkratkami - je to sice dál, ale zato horší cestou. Spolupracujeme s filmovou korporací Hollywood Papaya Production a využíváme její projekce. Na bookletu našeho CD se zjevuje mesiášův pupek. Je téměř jisté, že žádná chvála našeho působení nemůže být dostatečná."

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Pá 28.1.

Koma

Začátek v 18:00 hodin, vstup volný

Nekonvenční vernisáž brněnských tatérů

Nekonvenční vernisáž brněnských tatérů nabízí střízlivý pohled na téma lidské konečnosti. Koma, jako šedá zóna mezi životem a smrtí, reflektuje osobní boj se současností a řeší existencionální problémy v rámci sebe sama. Odlehčuje život od stigmat, která nás jako společnost rozdělují. Skrze nadsázku, krásno i odlehčení zprostředkují autoři jistou úlevu od primárního smyslu života. Vymezují se vůči neexistenci smrti a ignorantství, pramenícího ze současné online kultury ve snaze zamaskovat nevyhnutelnost konce bytí. Konec temna naší doby je v nedohlednu, hibernace a sklopené uši jsou na místě nového životního kréda. Zanechte vší naděje, kdo vstupujete.

So 29.1.

Koncert přeložen na 13. prosince 2022

Lewis Creaven Band (UK/CZ)

tento koncert byl bohužel zrušen

Lewis Creaven – kytara a zpěv, Tomáš Skřivánek – baskytara, Jan Ježek – bicí Kytarista a zpěvák Lewis Creaven pochází z anglického Bristolu, nyní přechodně žije v Ostravě a hraje s pražskou rytmikou. Patří k největším hudebním talentům tohoto přístavního města, vyhlášeného svou hudební scénou. Reputaci získal Lewis Creaven Band jako jedna z nejpracovitějších kapel na místní scéně díky svému nepřetržitému koncertování, jež ve výsledku vedlo k všeobecné popularitě v celé západní Anglii. Živé koncerty představují jak originální vlastní skladby, tak bluesrockovou klasiku od umělců jako jsou Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Stevie Wonder, Robben Ford, Lenny Kravitz a Bad Company, vše provedené v jedinečném stylu a s patřičnou jemností (ploužáčky) i dravostí (rychlé skladby).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
1/2022
skok na měsíc: