Otevřeno máme ve dny koncertů vždy od 17:30 hodin 1:00.

Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

10/2023
skok na měsíc:

Út 3.10.

Laura a její tygři

černé kalhoty a funky drive - černé brýle a soulová naléhavost - černé kravaty a jazzová elegance - bílé košile a rocková energie

předprodej: 290 kč
na místě: 350 kč

St 4.10.

Jazz & Blues Brno 2023 a ETNO BRNO 2023

KENDALL LUJAN (USA)

Písničkářka z Portlandu v Oregonu Kendall Lujan spojuje silné vokály s folkovým a jazzovým plamenem, který hoří v jejím velkém muzikantském srdci. Její výrazný hlas je inspirován  jazzem a country v její vlastní výrazné interpretaci. 

Heysek Twins (CZ)

dirty blues. Kendall předskočí dvě třetiny bandy zvané Band of Heysek. 

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

Čt 5.10.

Paradigma

Kapela hraje převážně vlastní písně s bigbeatovým nádechem…Skupina Paradigma vznikla v roce 2007 a začala zkoušet ve vesničce Šebrov okr. Blansko. Původní zakladatelé jsou Tomáš Mitvalský a Petr Svoboda, kteří společně hráli na kytary a skládali první písničky. Postupem času přišla do kapely zpěvačka Jana Krejčí též hrající na basovou kytaru. V tomto složení kapela zkoušela něco přes rok a věnovala se tvorbě vlastních písniček. Čtvrtým členem skupiny se stal bubeník Jiří Ambroz, který po roce a půl z kapely odchází a za bicí nástroje usedá nový čtvrtý člen Perňa. Poté se přidává hráč na foukací harmoniku a saxofon Michal Řihánek. V roce 2011 kapela nahrála první CD „DEMO“. V létě roku 2013 se přidal kytarista Jakub Kotek. V roce 2020 kapela vydala CD pod názvem „Vana na předměstí“. Post baskytary nyní zastává Tomáš Mitvalský jr. 

Tomáš Šíp Mitvalský - kytara, zpěv

Jana Krejčí - zpěv, basa

Tomáš Mitvalský jr. - basa 

Perňa - bicí

Michal Majkl Řihánek - foukací harmonika, saxofon, zpěv

Jakub Kotek - kytara, zpěv

na místě: 150 kč

Pá 6.10.

BAtCH 2023

Začátek Fru Fru 19:15

Fru Fru

Nezaměnitelná hudební formace, která je od roku 2000 stálým pojmem na české hudební scéně. Prezentují se ojedinělým hudebním projevem, který v sobě kombinuje prvky popu, rocku, funku, jazzu a to vše ochucené kabaretní atmosféru s dekadentně teatrálními prvky. A aby toho nebylo málo, Fru Fru nabízí velmi výrazné nevšední texty v autorském rukopisu Václava Bartoše. 

Po 6 letech hibernace se kapela opět probudila a začíná koncertovat, ale zároveň připravuje nové písně na novou desku. 
Nová sestava:
Václav Bartoš - zpěv 
Jakub Vejnar - basa 
Vladimír Dudek - kytara
Víťa Patočka - bicí
Michal Nejtek - klávesy

Martin Craig & The Black City (IT)

Martin Craig je italsko-americký kytarista a skladatel vyrostlý mezi Atlantou a Turínem.
Jeho hudební vlivy sahají od funku po rock, očkem k blues a soulu. Jeho více než dvacetiletá kariéra ho přivedla k hraní na různých turné v Itálii i v zahraničí podporovaných jeho kapelami Ossi Duri a The Black City, stejně jako ke spolupráci s umělci národního a mezinárodního kalibru, jako je Ike Willis (Frank Zappa), Elio, Lola Gulley (Atlanta Queen of Blues), Bunna (Africa Unite) a mnoho dalších.
Martin Craig je zpět z nedávného turné po Spojených státecha objíždí scénu nejvýznamnějších živých klubů v Evropě v čele The Black City, jedné z nejoceňovanějších kapel na poli funku, blues a soulu.
Jejich show se vyznačuje 100% zvukem založeným na funky groove s návykovou energií, která vás nenechá stát na místě.

So 7.10.

BAtCH 2023

Začátek Cold Licks v 19:15

NOAH WOTHERSPOON BAND (USA)

Noah Wotherspoon je naprosto fenomenální a podmanivý hudebník, který si již v mladém věku udělal jméno jako jeden z předních hudebníků a bluesových kytaristů, aby ovládl Dayton, Ohio. Přestože zaujme svou technikou, Noah není kytarista, který hraje „na závody po hmatníku“. V průběhu let si vyvinul individuální styl hry, který je definován melodikou, krásným tónem a brilantním hudebním smyslem. Není divu, že v renomované International Blues Challenge 2015 v Memphisu získal titul Nejlepší kytarista. V roce 2015 vyšlo debutové album „Mystic Mud“. Začátkem listopadu 2019 vyšlo jeho další album „Mobile Juke House Theater“. 

Při poslechu Noaha je nepopiratelný výlev duše a citu. Mnohokrát lidi zajímá, jaké hudební vlivy ho v průběhu let inspirovaly. „...během prvních pár let hraní jsem se ponořil do hudby Stevieho Raye Vaughana a Jimiho Hendrixe. Později pak do učení blues a zamiloval jsem si klasické texaské/chicagské bluesové umělce jako jsou Otis Rush, Albert King, Magic Sam, …. Vždy jsem také čerpal inspiraci od Beatles a dalších skvělých skladatelů jako Boba Dylana, Elliotta Smithe, Jeffa Buckleyho a Doyla Bramhalla II. Čtení Jacka Kerouaca jako teenager mi otevřelo oči a dostalo se do mnoha textů mých psaní.“

Noah Wotherspoon – kytara, zpěv
Tom Rastikis – basa
Brian Aylor – bicí

Cold Licks

Cold Lick je power trio z Prahy. Leadrem kapely je výtvarník Jonáš Ledecký, který dal skupinu dohromady, aby měl kde ventilovat svá kytarová sóla. Honzu Heřmana znal už delší dobu (ještě když působil jako básák kapely
Doctor Victor). Honza měl jedinou podmínku, za které bude s Jonášem hrát, a to, že za bicí posadí Zdeňka Puchmeltra. Hned po první zkoušce bylo jasné, že věděl proč. Honza Heřman v současné době hraje v kapele Janka Ledeckého a Zdeněk Puchmeltr v kapele Marty Jandové.
Písničky Cold Licks skládá Jonáš Ledecký a texty k nim píše John Riley, se kterým Jonáš vytvářel komiksovou sérii Pussycat Assassins do magazínu Playboy.

St 11.10.

Etno Brno - podzim 2023

Czardashians

balkanSKA, ciganSKA, slovanSKA. Po romsko-balkánských začátcích posun ke slovanské muzice. Hudební výraz kapela tvoří jednoduchými čardášovými rytmy, občas se blížícími nefalšovanému SKA a stále častěji zazní i tango.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 13.10.

Jazz & Blues Brno 2023

Albert Frost Band (JAR/CZ)

blues. úžasně talentovaný bluesový zpěvák, kytarista a skladatel z Jihoafrické republiky. Má profesionální životopis, který Vás doslova ohromí. v Jižní Africe jeho kapela předskakovala pro Rolling Stones, vyhrál cenu SAMA (nejvyšší hudební ocenění v JAR, něco jako u nás Andělé) pro rockové album roku. V Jihoafrické republice je považován za legendu. V celé zemi se těší neuvěřitelné popularitě, srovnatelné třeba s popularitou Michala Pavlíčka u nás…

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

So 14.10.

Pekárenský PUBQUIZ II.

Druhé setkání u legendárního pekárenského Pubquizu

na místě: 80 kč

Ne 15.10.

Jazz & Blues Brno 2023

Early James Band (USA)

blues & americana - Předskokani Black Keys na americkém turné! Early James je totiž chráněncem Dana Auerbacha z Black Keys…Máte rádi pódiovou teatrálnost, kabaretní projev a chameleonský zpěv Three for Silver? Je tady další obdobná parta z USA, tentokráte z Alabamy… Early James ve svých textech vychází z ducha velkých jižanských spisovatelů jako byl William Faulkner, hudebně je pak napájen tvorbou Toma Waitse a Townese Van Zandta. KONCERT PODZIMU!!!

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

St 18.10.

Betonovej Bez

Betonovej Bez je brněnská rostlinka s pětadvacetiletou tradicí a svéráznými kořeny sahajícími až do zatuchlých sklepních prostor. HRAJEME AUTORSKOU HUDBU, o které mezi sebou sice mluvíme jako o kakofonním undergroundu, ale obecně by šla nejlépe pojmenovat jako alternativní rock, přesněji eschatonální anarcho - poetismus. ZPRAVIDLA VLASTNÍ TEXTY NAŠICH PÍSNÍ pojednávají velmi vesele o vesměs závažných otázkách lidské existence, sem tam se najde i něco smutnějšího.

Hrochansony

něžné písně s příměsí holandského pseudopunkchansonu

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 19.10.

Etno Brno - podzim 2023

Rí Ra

keltská hudba. Název kapely pochází z irského rírá, tedy dobrá zábava. V jejich hudbě se snoubí irské tradicionály a instrumentální skladby, lehce okořeněné funky a jazzovými vyhrávkami.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Pá 20.10.

ZLO/MY

Kytarovka z Brna
 

AUTUMN LANE

Alternativní rock

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

So 21.10.

Zahrají dvě našlapané brněnské kapely…

Liquid Jesus

svoji tvorbu žánrově označují jako Glam Punk a lze v ní nalézt i vlivy řady kapel

Kontrolla

rock a punkrock

na místě: 150 kč

Po 23.10.

Tomáš Kočko & Orchestr

Podzim je tu a s ním i Orchestr Tomáše Kočka. Kromě písní z jejich rozsáhlého repertoáru uslyšíte i písně, které se často nehrají…

předprodej: 290 kč
na místě: 350 kč

Út 24.10.

Uzavřená společnost

St 25.10.

Jazz & Blues Brno 2023

Flight Attendant (USA)

Svou hudbou naplňují přesně dnešního ducha doby – bezstarostná, přesto přemýšlivá a drzá kapela s pořádnou dávkou individuality! Flight Attendant patří k novým rockovým kapelám vzniklým v kdysi country zasvěcenému Nashville. 
Spojením zvuků grunge s power-popovými popěvky, violou a lehkými syntetickými texturami vytvářejí doslova hypnotický zvuk. Jejich koncerty jsou doslova nabity energií. Charismatická frontmanka a zpěvačka Karalyne Winegarner přitáhne vaši pozornost stejně jako Freddie Mercury tvrdě pracující s davem ve velké aréně…
 

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

Čt 26.10.

Etno Brno - podzim 2023

Tubabu

Západoafrická hudba. Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 27.10.

Lord Skull

Satanistická kapela Lord Skull, jejichž závadný repertoir zahrnuje temnotu Black Sabbath, drive Motorhead a tajemnost Voivod (a nebo třeba taky ne) Vám zkazí večer.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Út 31.10.

James Harries & Band (GB)

Píší o něm světové magazíny, v Čechách jeho hity hrají rádia napříč žánry, má milióny přehrání na Spotify! James Harries je oblíbený britský písničkář žijící v Čechách. Písně Superstition, Salvation, Lights se držely na prvních příčkách hitparád! Aktuální singl Slow Mover není výjimkou.
Nyní vyráží tento britský sympaťák s novým albem, sólově i s kapelou na česká pódia. 
Nový klip Diamond Girl s Judit Pecháček: 
https://youtu.be/Lk89-NIDuHM

předprodej: 199 kč
na místě: 299 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
10/2023
skok na měsíc: