Otevřeno máme ve dny koncertů vždy od 17:30 hodin a dle dané provozní doby.

ETNO JARO 2022

 

ETNO BRNO – jaro 2022

 

ST 26. 1. ­– Avlija (CZ/SRB), balkánská hudba

Repertoár mezinárodní skupiny tvoří písně a tance ze Srbska, Bulharska, Makedonie, Rumunska a Řecka, které s nimi často zpívá a tancuje i publikum na koncertech.

www.bandzone.cz/avlija |130/160 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 700 Kč

 

ST 9. 2. Ponk, postfolklor

Jsou jen tři a není přehnané říci, že domácí scéna už dlouho nezažila takové zjevení. Mají rádi folklor, používají striktně akustické nástroje, a přesto znějí naprosto současně.

www.ponktrio.cz | 130/160 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 700 Kč

 

ČT 10. 2. – Juwana Jenkins Band (USA/CZ), soul & R&B & funk

Průbojná Afroameričanka, pódiová tygřice, se proslavila svým bohatým přednesem a žhavým projevem jako headliner na mezinárodních akcích a hudebních festivalech.

 

www.juwanajenkins.com | 190/250 Kč

 

ČT 17. 2. – Gwalarn, keltská a bretaňská hudba

Gwalarn znamená v bretonštině severozápadní vítr. Bretaňské, francouzské a irské tradicionály, jakož i písně z tvorby Yvese Guélou, zakladatele skupiny.

 

www.gwalarn.cz | 130/160 Kč

 

ČT 24. 2. Tubabu, západoafrická hudba

Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

 

www.facebook.com/tubabubrno | 130/160 Kč

 

ČT 3. 3. Choroš, etnošraml

Znají se 30 let z kapely Neočekávaný dýchánek. Vedle vlastní tvorby hrají písně převzaté a to zdánlivě velmi nesourodé, co zaslechnou, toho se zmocní a přetvoří k obrazu svému.

www.facebook.com/choros.cz | 130/160 Kč

 

PO 14. 3. The Ocelots (IRL), irský folk

Dvojčata Brandon a Ashley – dva hlasy, dvě kytary, směs bohatých harmonií a akustického folku. Fascinující melodie se na pódiu snoubí se šarmem a vtipem bratrů připomínajících Simona & Garfunkela.

www.theocelots.com | 150/190 Kč

 

ST 16. 3. Martina Trchová & Trio, šanson

Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, hladivý tón kontrabasu a pestrá rytmika. Texty mapují hloubku lidské duše, křehké výpovědi střídají i texty chrlené s hiphopovou kadencí.

www.trchova.cz | 130/160 Kč

 

ČT 24. 3. Krless, medieval crossover

Hudební styl, ve kterém se míchá evropská středověká tradice s vlivy balkánské, židovské i arabské hudby se při tisících vystoupeních, koncertech a dobových hostin setkal s velkým úspěchem.

www.krless.cz | 150/190 Kč

 

ČT 31. 3. – Bran, keltská a bretaňská hudba

Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

www.branband.cz | 170/220 Kč

 

ČT 7. 4. – Trombenik, klezmer

Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

www.trombenik.cz | 150/190 Kč

 

ČT 14. 4. – Roc'hann (F/SK), bretaňská hudba

Bretaňské písně o lásce, moři a námořnících, osvěžující jako pinta cidru, jejichž rytmus vás okamžitě pozve do tance. Při zpěvu Frédérica a Didiera se budete cítit jako v bretaňské taverně.

www.rochann.sk | 150/190

 

ST 20. 4. – Three For Silver (USA), americana

Tradiční americka hudba – eklektická, ale smysluplná směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music. Basákův chraplák à la Tom Waits vyvažuje křišťálově čistý hlas akordeonistky.

www.threeforsilver.com | 190/250

 

ČT 21. 4. Dálach, irská hudba

Dálach přináší svěží irskou tradiční hudbu. Inspiruje se v archivních nahrávkách, vytváří vlastní instrumentální sety a kreativně aranžuje své písně plné podmanivých melodií.

www.dalach.cz | 130/160 Kč

 

ČT 28. 4.Musica Balkanika (SRB/CZ/UA), balkánská hudba

Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

www.musica-balkanika.cz | 130/160 Kč

 

Pravidelné začátky koncertů jsou ve 20 hodin. Výhodnou permanentní vstupenku na všech 15 koncertů za 890 Kč si můžete zakoupit na baru Staré Pekárny a nově přes SMS ticket (www.smsticket.cz), stejně tak i jednotlivé vstupenky, které lze rezervovat přes web Staré Pekárny (www.starapekarna.cz). Nejpříznivější cenu vstupenek získáte při mailové objednávce na info@EtnoBrno.cz.

Těšíme se na Vás v hudebním klubu Stará Pekárna.