Otvíráme po prázdninové pauze, těšíme se na vás, otevřeno úterý až sobota vždy od 17:30 hodin.

Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
9/2022

Dnešní program

St 28.9.

Touchwood

vejdou do klubu herečka, učitelka, dva ajťáci a právník.....a je zázrak, že se vůbec potkali ve dveřích. Jedna totiž nesleze z podia ani v práci, kde hraje a zpívá dětem popěvky o medvídkách, Jeden má doma Portu, Jedna hrála v dechovce, Jeden vyrostl na grunge a Jeden má pod košilí s kravatou pořád ska a punkový srdce...a když se to dá dohromady, tak je z toho Touchwood. Protřepat, nemíchat, podávat s ledem. Jejich hudební styl je čistokrevnej kříženeček, ale povidá se, že má ušlechtilý předky, ma rád děti hodí se i do bytu.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

Čt 29.9.

Hudebně literární večer v podání dvou kapel, jednoho básníka a jednoho diskžokeje.

Bratrské kapely Duben v Pešti a Posledné decembrové dni spolu křižují každé jaro a podzim prostor Československa již od roku 2008 a v posledních letech doplňují své neveselé písně autorským čtením špinavých básní Romana Krištofa z Vysočiny a poslechovkou Štěpána Bolfa z Rádia 1. Začátek již v 19:30

Duben v Pešti

darkpop, CZ

Posledné decembrové dni (SK)

garage-pop / Bardejov

Roman CZ

těžká chvilka poesie

DJ Pišta CZ

hudba k tanci a pláči

na místě: 150 kč
rezervovat

Pá 30.9.

BAtCH 2022 - oba dny 490Kč - smsticket *** goout

Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch! Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Jan Fic

Brněnský písničkář Jan Fic vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schemat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy songy, ať už hrané jím sólově, nebo s proměnlivou sestavou kapely, v níž ale nikdy nechybí producent jeho dvou sólových alb Město (2018) a Potom (2020) Martin E. Kyšperský (Květy), hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Za zvláštní zmínku stojí, že nástroje, na které Jan Fic při koncertech hraje, pocházejí vesměs z jeho vlastní dílny, totiž od značky Red Bird Instruments, kterou už řadu let úspěšně provozuje.

Longital - Dočista naživo

Longital z bratislavských Dlhých Dielov oslavujú dvadsaťdva rokov na hudobnej scéne a v brnenskej Starej Pekárni predstavia nový album Dočista so spolutvorcom a špeciálnym hosťom z Londýna. Longital sú gitarista Daniel Salontay a basgitaristka/speváčka Shina. Majú za sebou stovky koncertov nielen v Československu, precestovali celú Európu, vyšli si na dve turné v USA a Kanade spojené s opakovaným pozvaním na festival SXSW Austin (2012, 2013), a stihli aj jedno veľké turné na Ukrajine a na Kryme keď to ešte bolo možné (2013). Nahrali 12 radových albumov, a hudbu vnímajú ako svoje poslanie: Dano sa stará o koncerty, menežovanie kapely a hlavne učí seba a iných vznešené pravdy o gitare, Shina sa venuje dobre rozbehnutému vydavateľstvu Slnko Records voľný čas trávi v tichu a v záhrade, čo je nevyčerpateľný zdroj inšpirácie pre jej osobné básne z ktorých neskôr vznikajú texty piesní. Nový album Longital má názov Dočista a vznikol v Danovom hudobnom ateliéri v čase pandémie keď sa opäť raz nevedelo, čo bude ďalej s hudbou tohoto sveta. Zásadným momentom novej tvorby Longital je spolupráca s producentom, sound artistom a performerom Andrejom Bakom z Londýna.

na místě: 290 kč

So 1.10.

BAtCH 2022 - oba dny 490Kč - smsticket *** goout

Start v 19h. Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch! Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Aaron Brooks (US)

nová generace Woodstocku, směs progresivního rocku, folku a blues sedmdesátých let v novém kabátu. Mimořádná osobnost Aaron Brooks je bývalý hlavní zpěvák a skladatel většiny písní uznávaného amerického psychedelického rockového souboru Simeon Soul Charger vydal v roce 2018 své debutové sólové album Homunculus, žánrově pestrou směs psychedelického rocku a folku „po americku“ propojenou orchestrálními prvky. Po vydání alba následovala řada evropských turné po 12 zemích. Aaron Brooks v současné době tráví většinu času v nahrávacím studiu, kde pracuje na ambiciózním pokračování Homunculus s názvem Juggernaut. Tentokráte vystoupí v Pekárně sólo.

Phil Shoenfelt (UK) & Band of Heysek

anglický post-punker s bandou dirty-bluesovejch heysků Phil Shoenfelt je britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, který žije od roku 1995 v Praze. Jeho jméno se spojuje hned se třemi kapelami: Southern Cross (Praha); Fatal Shore (Berlín); a Dim Locator (Berlín). V druhé polovině 70. let, předtím, než se v roce 1979 přestěhoval do New Yorku, patřil k punkové scéně v Manchesteru a Londýna. V New Yorku hrál s několika punkovými a post-punkovými kapelami, jako byly Disturbed Furniture a Khmer Rouge. Khmer Rouge pravidelně hrávali v legendárním klubu CBGB's a coby předkapela vystupovali s umělci, jako byli např. Nico, The Clash, Alan Vega a Billy Idol, na jejich amerických turné. V polovině 80. let se Shoenfelt vrátil do Velké Británie a v roli předskokana doprovázel Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich dvou turné po Británii. Poté, co se přestěhoval do Prahy (1995), dal dohromady vlastní skupinu s bývalými členy kapely Tichá Dohoda, Phil Shoenfelt & Southern Cross. Kapela dosud vydala čtyři studiová alba: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic a Paranoia.com. Nejnovějším Philovým CD je Cassandra Lied, sólová nahrávka se speciálními hosty, jako jsou Chris Hughes z Dim Locator a Kristof Hahn ze slavných Swans. Phil je také autorem knih: Feťácká Láska, Zelený Hotel, Až na dřeň a Inkognito v podzemí. V současnosti je příležitostně doprovázen brněnskou bluesovou partou Band Of Heysek. Phil Shoenfelt – kytara a zpěv Band Of Heysek: Jan Švihálek – kytara, Lukáš Kytnar – bicí, Mojmír Sabolovič – basová kytara

Kristi Lei (US)

Kristi je americká písničkářka žijící v České Republice. Specializuje se na pop-folk s vlivy od Joni Mitchell, Sara Bareilles po Taylor Swift. Kristi vystupovala po celé severovýchodní Pensylvánii a střední Severní Karolíně, často v doprovodu svých dvou mladších sester, a vystupovala na lidových festivalech, rozhlasových pořadech, vinařstvích a soukromých akcích. Do Brna se přestěhovala po absolvování University of North Carolina v roce 2021, kde studovala politologii, historii a hudbu. Během svého působení tam také vedla ženskou skupinu a capella a rozvíjela svou vášeň vést jiné ženy v hudbě. Kristi se snaží najít podobnou komunitu u nás v České republice. Své umění nadále sdílí v rámci této skupiny a brzy i s širší veřejností, protože právě natočila své EP album Becoming Memories. Toto EP se zaměřuje na autentickou lyriku a osobní identitu prostřednictvím Kristiiny akustické hudby.

na místě: 290 kč

Út 4.10.

Jazz & Blues Brno 2022 + Etno Brno 2022

Permanentky Etno Brno 2022 se slevou = 800 Kč

JMO (Švýcarsko/Izrael/Senegal)

world music. Jan Galega Brönnimann – dechové nástroje (basklarinet, sopránsaxofon), Moussa Cissokho – kora, zpěv, Omri Hason – perkuse Trio světové úrovně vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky, Evropy a Blízkého východu. Jiskřivý zvuk kory (africká harfa s 26 strunami) se setkává s teplým tónem basklarinetu a orientálními perkusemi. POZNÁMKA: Návštěvníci ve věku do 30 let platí pouze dobrovolné vstupné!

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

St 5.10.

Etno Brno 2022

Permanentky Etno Brno 2022 se slevou = 800 Kč

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Čt 6.10.

Křest cd Aliaksandra Yasinského "Hlybini"

Aliaksandr Yasinski

virtuózní akordeonista, autor symfonické hudby, filmové a divadelní hudby. Spolupracuje s Radkou Fišarovou, Ivou Marešovou a RAZAM, kapelou Shum Davar. Vystupoval v 17 zemích světa. Těšit se můžete na neobvyklé pojetí hry na akordeon. Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V jeho expresívním podání zazní také jazzové standardy a skladby Astora Piazzolly.

Jáma s hranostajem

Temná zákoutí folku. Převážně akustické uskupení Jáma s hranostajem si pohrává ve svých anglických i českých autorských skladbách s melancholickými melodiemi hraničícími s alternativou. Ve složení kytara, zpěvy, beatbox, irské buzuki, housle nebo mandolína v duetu hřímá do kolíbavých rytmů.

předprodej: 130 kč
na místě: 170 kč
rezervovat

Pá 7.10.

Jeden rok poté...

The Outroverts

první výročí prvního veřejného koncertu alternativní rockové brněnské kapely The Outroverts.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
9/2022
skok na měsíc: