Otvíráme po prázdninové pauze, těšíme se na vás, otevřeno úterý až sobota vždy od 17:30 hodin.

Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
9/2022

Dnešní program

Čt 29.9.

Hudebně literární večer v podání dvou kapel, jednoho básníka a jednoho diskžokeje.

Bratrské kapely Duben v Pešti a Posledné decembrové dni spolu křižují každé jaro a podzim prostor Československa již od roku 2008 a v posledních letech doplňují své neveselé písně autorským čtením špinavých básní Romana Krištofa z Vysočiny a poslechovkou Štěpána Bolfa z Rádia 1. Začátek již v 19:30

Duben v Pešti

darkpop, CZ

Posledné decembrové dni (SK)

garage-pop / Bardejov

Roman CZ

těžká chvilka poesie

DJ Pišta CZ

hudba k tanci a pláči

na místě: 150 kč
rezervovat

Pá 30.9.

BAtCH 2022 - oba dny 490Kč - smsticket *** goout

Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch! Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Jan Fic

Brněnský písničkář Jan Fic vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schemat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy songy, ať už hrané jím sólově, nebo s proměnlivou sestavou kapely, v níž ale nikdy nechybí producent jeho dvou sólových alb Město (2018) a Potom (2020) Martin E. Kyšperský (Květy), hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Za zvláštní zmínku stojí, že nástroje, na které Jan Fic při koncertech hraje, pocházejí vesměs z jeho vlastní dílny, totiž od značky Red Bird Instruments, kterou už řadu let úspěšně provozuje.

Longital - Dočista naživo

Longital z bratislavských Dlhých Dielov oslavujú dvadsaťdva rokov na hudobnej scéne a v brnenskej Starej Pekárni predstavia nový album Dočista so spolutvorcom a špeciálnym hosťom z Londýna. Longital sú gitarista Daniel Salontay a basgitaristka/speváčka Shina. Majú za sebou stovky koncertov nielen v Československu, precestovali celú Európu, vyšli si na dve turné v USA a Kanade spojené s opakovaným pozvaním na festival SXSW Austin (2012, 2013), a stihli aj jedno veľké turné na Ukrajine a na Kryme keď to ešte bolo možné (2013). Nahrali 12 radových albumov, a hudbu vnímajú ako svoje poslanie: Dano sa stará o koncerty, menežovanie kapely a hlavne učí seba a iných vznešené pravdy o gitare, Shina sa venuje dobre rozbehnutému vydavateľstvu Slnko Records voľný čas trávi v tichu a v záhrade, čo je nevyčerpateľný zdroj inšpirácie pre jej osobné básne z ktorých neskôr vznikajú texty piesní. Nový album Longital má názov Dočista a vznikol v Danovom hudobnom ateliéri v čase pandémie keď sa opäť raz nevedelo, čo bude ďalej s hudbou tohoto sveta. Zásadným momentom novej tvorby Longital je spolupráca s producentom, sound artistom a performerom Andrejom Bakom z Londýna.

na místě: 290 kč

So 1.10.

BAtCH 2022 - oba dny 490Kč - smsticket *** goout

Start v 19h. Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch! Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Aaron Brooks (US)

nová generace Woodstocku, směs progresivního rocku, folku a blues sedmdesátých let v novém kabátu. Mimořádná osobnost Aaron Brooks je bývalý hlavní zpěvák a skladatel většiny písní uznávaného amerického psychedelického rockového souboru Simeon Soul Charger vydal v roce 2018 své debutové sólové album Homunculus, žánrově pestrou směs psychedelického rocku a folku „po americku“ propojenou orchestrálními prvky. Po vydání alba následovala řada evropských turné po 12 zemích. Aaron Brooks v současné době tráví většinu času v nahrávacím studiu, kde pracuje na ambiciózním pokračování Homunculus s názvem Juggernaut. Tentokráte vystoupí v Pekárně sólo.

Phil Shoenfelt (UK) & Band of Heysek

anglický post-punker s bandou dirty-bluesovejch heysků Phil Shoenfelt je britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, který žije od roku 1995 v Praze. Jeho jméno se spojuje hned se třemi kapelami: Southern Cross (Praha); Fatal Shore (Berlín); a Dim Locator (Berlín). V druhé polovině 70. let, předtím, než se v roce 1979 přestěhoval do New Yorku, patřil k punkové scéně v Manchesteru a Londýna. V New Yorku hrál s několika punkovými a post-punkovými kapelami, jako byly Disturbed Furniture a Khmer Rouge. Khmer Rouge pravidelně hrávali v legendárním klubu CBGB's a coby předkapela vystupovali s umělci, jako byli např. Nico, The Clash, Alan Vega a Billy Idol, na jejich amerických turné. V polovině 80. let se Shoenfelt vrátil do Velké Británie a v roli předskokana doprovázel Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich dvou turné po Británii. Poté, co se přestěhoval do Prahy (1995), dal dohromady vlastní skupinu s bývalými členy kapely Tichá Dohoda, Phil Shoenfelt & Southern Cross. Kapela dosud vydala čtyři studiová alba: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic a Paranoia.com. Nejnovějším Philovým CD je Cassandra Lied, sólová nahrávka se speciálními hosty, jako jsou Chris Hughes z Dim Locator a Kristof Hahn ze slavných Swans. Phil je také autorem knih: Feťácká Láska, Zelený Hotel, Až na dřeň a Inkognito v podzemí. V současnosti je příležitostně doprovázen brněnskou bluesovou partou Band Of Heysek. Phil Shoenfelt – kytara a zpěv Band Of Heysek: Jan Švihálek – kytara, Lukáš Kytnar – bicí, Mojmír Sabolovič – basová kytara

Kristi Lei (US)

Kristi je americká písničkářka žijící v České Republice. Specializuje se na pop-folk s vlivy od Joni Mitchell, Sara Bareilles po Taylor Swift. Kristi vystupovala po celé severovýchodní Pensylvánii a střední Severní Karolíně, často v doprovodu svých dvou mladších sester, a vystupovala na lidových festivalech, rozhlasových pořadech, vinařstvích a soukromých akcích. Do Brna se přestěhovala po absolvování University of North Carolina v roce 2021, kde studovala politologii, historii a hudbu. Během svého působení tam také vedla ženskou skupinu a capella a rozvíjela svou vášeň vést jiné ženy v hudbě. Kristi se snaží najít podobnou komunitu u nás v České republice. Své umění nadále sdílí v rámci této skupiny a brzy i s širší veřejností, protože právě natočila své EP album Becoming Memories. Toto EP se zaměřuje na autentickou lyriku a osobní identitu prostřednictvím Kristiiny akustické hudby.

na místě: 290 kč

Út 4.10.

Jazz & Blues Brno 2022 + Etno Brno 2022

Permanentky Etno Brno 2022 se slevou = 800 Kč

JMO (Švýcarsko/Izrael/Senegal)

world music. Jan Galega Brönnimann – dechové nástroje (basklarinet, sopránsaxofon), Moussa Cissokho – kora, zpěv, Omri Hason – perkuse Trio světové úrovně vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky, Evropy a Blízkého východu. Jiskřivý zvuk kory (africká harfa s 26 strunami) se setkává s teplým tónem basklarinetu a orientálními perkusemi. POZNÁMKA: Návštěvníci ve věku do 30 let platí pouze dobrovolné vstupné!

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

St 5.10.

Etno Brno 2022

Permanentky Etno Brno 2022 se slevou = 800 Kč

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Čt 6.10.

Křest cd Aliaksandra Yasinského "Hlybini"

Aliaksandr Yasinski

virtuózní akordeonista, autor symfonické hudby, filmové a divadelní hudby. Spolupracuje s Radkou Fišarovou, Ivou Marešovou a RAZAM, kapelou Shum Davar. Vystupoval v 17 zemích světa. Těšit se můžete na neobvyklé pojetí hry na akordeon. Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V jeho expresívním podání zazní také jazzové standardy a skladby Astora Piazzolly.

Jáma s hranostajem

Temná zákoutí folku. Převážně akustické uskupení Jáma s hranostajem si pohrává ve svých anglických i českých autorských skladbách s melancholickými melodiemi hraničícími s alternativou. Ve složení kytara, zpěvy, beatbox, irské buzuki, housle nebo mandolína v duetu hřímá do kolíbavých rytmů.

předprodej: 130 kč
na místě: 170 kč
rezervovat

Pá 7.10.

Jeden rok poté...

The Outroverts

první výročí prvního veřejného koncertu alternativní rockové brněnské kapely The Outroverts.

The Slots

Indie kapela The Slots se uvedla na česko-slovenskou scénu svým debutovým albem Babybox v roce 2006. Na tomto CD se objevil například úspěšný singl Minea. V roce 2009 pak the Slots vydávají živé, kytarové album Plastic Culture, se kterým poměrně úspěšně objíždí ČR i SR v několika tour se spřátelenými slovenskými kapelami Lavagance či Talkshow. Nyní se kapela po několikaleté pauze vrací zpátky s novým materiálem. Tyto songy jdou v duchu klasického “slotího písničkářství”, ale odráží vyzrálejší přístup jak starých členů (Eric, Belda, Paul) ale i nový kytarový zvuk Adama. Singly nahrávali ve svém studiu Andel Sound s americkým producentem Gordonem Raphaelem, který mimo jiné natočil debutové album The Strokes.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
9/2022
skok na měsíc: