Program

Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

7/2021
skok na měsíc:

Út 27.7.

The NEWMOUR Experience

rock k tanci i poslepu od A po Z!

Baron a Veselí bratři

schlager Brno

na místě: 100 kč
rezervovat

So 31.7.

Vstupné dobrovolné

Grey M

indie-rock / Brno

Út 3.8.

Fresh Meat

Vstup volný

Random Choices

Random Choices sú traja 21-roční hudobníci, ktorí na seba prvýkrát upozornili EP Medzi nebom peklom a vedomím nahraným v roku 2018 v štúdiu Men At Sound v réžii Matúša Homolu (Autumnist, Nylon Union). Odvtedy odohrali množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, ale aj v zahraničí ako napríklad v Česku, kde sa mimo iného umiestnili na druhom mieste v Starobrno conteste studentských kapel, ako jediná kapela zo Slovenska, či na Rakúskom festivale Flammhaus v Saghammeri. Na festivale Art in Park v Trenčianskych Tepliciach hrali ako predkapela Bad Karma Boy a na trenčianskom festivale Gympelrock ako predkapela kapely Para. Po dvojročnom koncertovaní dozrel čas na prvý album mixovaný v réžii Mariána Fera, ktorý nesie meno Zrkadlová zem a vyšiel 31.júla 2020. Prvý singel zo spomínaného albumu, Searching for Inspiration, bol krátko po vydaní odohraný v rannej relácií rádia Devín: ,,Čo počúva Soňa Horňáková‘‘ a krátko na to odpremierovaný v relácií rádia Slovensko ,,Svet hudby‘‘, kde sa stali spolu s najnovším singlom s názvom Výlet do oblakov pravidelnou súčasťou vysielania. Ich singel Lívia zaznel na rádiu Devín v relácií ,,Folkfórum‘‘ spolu s ďalšou tvorbou kapely. Nový album zaujal aj dramaturgiu rádia Frontinus, čo viedlo k rozhovoru s frontmanom kapely Marekom Hrdličkom spojeným s ukážkami novej hudobnej tvorby. Ich najnovší hudobný počin Romanca vyšiel 15.1.2021. Skladbu nahrali v Randal Group Production, o produkciu sa postaral známy hudobník a producent Jimi Cimbala. Singel oslovil takmer dve desiatky hudobných blogov a médií, zaznel v relácii Svet hudby na Rádiu Slovensko a získal si priazeň poslucháčov na Spotify aj YouTube. Teraz prichádzajú s rock & rollovou gitarovou peckou Ghost Town (20.4.2021). Marek Hrdlička - gitara, spev, klávesy, ukulele Šimon Oravec - basa, spev Dominik Krasuľa – bicie

Čt 5.8.

Mimořádný koncert mimořádné muzikantské osobnosti s kapelou

Aaron Brooks & Band

Američan, zpěvák, kytarista, skladatel. Proslavil se se skupinou Simeon Soul Charger (v našlapané Pekárně odehráli 22.2.2015 famózní koncert!!!), pro kterou psal většinu repertoáru. Odehráli spoustu koncertů nejen v USA, ale i po Evropě, kde si vybudovali početné publikum. Častými hosty byli i v ČR. Jako předkapela jezdili se slavnými The Pretty Things. Aaron Brooks momentálně vystupuje se svojí kapelou a příležitostně i sólově. Obsazení v Pekárně: Aaron Brooks - zpěv, kytara / Mäx Huber – bicí Beni Wiedermann - klavír, varhany / Michi Hieke – basa / Christian Draghi - sólová kytara, zpěv / Turné v ČR: 5. 8. Brno - Stará Pekárna 6. 8. Bernartice - Bernfest 7. 8. Beroun - Závodífest 8. 8. Černošice - Amfiteátr pod školou

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

So 7.8.

Trying company

trio muzikantů, kterým se líbí hudba Johna Mayera a kteří to prostě zkusili. We are Trying Company! We play John Mayer!

na místě: 100 kč
rezervovat

Čt 12.8.

Radimec & OLD HORSES

První, akustická část dvojkoncertu brněnské skupiny s novým programem „A Tribute To Tom Petty !“ (Písně Toma Pettyho z období 70. až 90. let s českými texty Radima Zeliny plus původní skladby této brněnské party.)

na místě: 120 kč
rezervovat

Út 24.8.

Jáma s hranostajem

Akustické uskupení Jáma s hranostajem si pohrává ve svých českých i anglických autorských skladbách s jemně melancholickými melodiemi a temnými zákoutími folku. Jižní svahy i severské vichry se valí ve složení kytara, zpěv, beatbox, housle nebo mandolína. Někdy zavítá i dáma a kyvadlo.

Edain

Brněnský instrumentální kvartet kombinující prvky heavy metalu a jazzu ve svébytné podobě, která se úmyslně vymyká jakémukoliv žánrovému zařazení. Od progressive metalového žánru, ne nepodobnému tehdejší formě kapely Opeth se kapela vyprofilovala až do dnešní podoby, která je amalgámem jazzu a metalu a pokračuje ve zkoumání a experimentování s kombinováním dvou zdánlivě nepropojitelných hudebních vlivů.

na místě: 100 kč
rezervovat

St 25.8.

Kulturní úderka

Štěpán Dokoupil – kytara, zpěv, Mojmír Sabolovič – baskytara, Lubomír Eremiáš – bicí Vladimír Sabolovič - kytara. Brněnská parta s nedávno novým albem. Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka. recenze Milana Tesaře (Radio Proglas): "Já vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry".

na místě: 100 kč
rezervovat

Čt 26.8.

Radimec & OLD HORSES

Druhá část dvojkoncertu brněnské skupiny s novým programem „A Tribute To Tom Petty !“ (Písně Toma Pettyho z období 70. až 90. let s českými texty Radima Zeliny plus původní skladby této brněnské party.)

na místě: 120 kč
rezervovat

Pá 27.8.

Tom Jegr & Gang

na hudební scéně se kapela poprvé objevila v roce 2006. Tehdy ji založil bluesový kytarista, zpěvák, skladatel a textař Tom Jegr, vnitřním založením rocker, milovník starých el. kytar a aparátů a velký obdivovatel Stevie Ray Vaughana. Kapelou Tom Jegr & Gang prošlo za dobu její existence hodně skvělých muzikantů.Dnes hraje TJG ve složení Tom Jegr (kytary, zpěv), Petr Bartoněk (kytary), Lubomír Eremiáš (bicí) a Robin Hádr (baskytara).

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

So 28.8.

Klíče

brněnská funky-punková kapela

na místě: 100 kč
rezervovat

So 4.9.

Hladolet

Speciální narozeninový koncert Břeťa 55 a Rosťa 60

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

So 11.9.

Bonjour Brno

Koncert se koná v rámci 26. ročníku festivalu francouzské kultury Bonjour Brno pořádaného Alliance Française Brno.

Plum Dumplings

alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce, který si nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton), ale i životem samým. Po debutovém albu L´épitaphe des papillons, které kapela nahrála ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem, právě dokončuje druhou desku, tentokrát v češtině a pod producentskou taktovkou Tomáše Neuwertha.

na místě: 100 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
7/2021
skok na měsíc: