Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

1/2022
skok na měsíc:

Út 25.1.

Seriš & Teller: "Čecháčci a Čoboláci"

„…Pavol Seriš a Filip Teller v duchu nejlepší tradice stand-up comedy odhalovali pravdu o Češích a Slovácích. V duchu tradice takových komických dvojic, jakými byli Voskovec s Werichem, Šimek s Grossmanen nebo Suchý se Šlitrem v kombinaci s moderními přístupy k stand-up comedy…“ (D.Melichar, Divadelní noviny) Autorská komediálna kreácia „Čecháčci a Čoboláci“ je spoločným dielom Pala Seriša a Filipa Tellera, ktorí spolu absolvovali Ateliér Fyzického divadla na JAMU v Brne. Inscenácia je na pomedzí stand-up comedy a divadla a využíva charakteristické prvky oboch protagonistov: slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Autobiografické výpovede sa tu stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov. „Brno mám rád a cítim sa tu doma.“ – „Jsi obyčejný imigrant!“

předprodej: 160 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

St 26.1.

Etno Jaro 2022

Permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 890 Kč

Avlija (CZ/Srbsko)

balkánská hudba. Avlija je zaměřena na písně a tance ze Srbska, Makedonie, Bulharska a Rumunska, které s nimi často zpívá a tancuje ipublikum na koncertech. Permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 890 Kč

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Čt 27.1.

Balet československého rozhlasu

transevropské sdružení anonymních Umělců s velkým U. "Naše vystoupení mohou zanechat dojem i na několik desítek let a mohou obsahovat stopové prvky opravdového umění. Směřujeme mílovými kroky na vrchol středního proudu, ale naše cesta vede zkratkami - je to sice dál, ale zato horší cestou. Spolupracujeme s filmovou korporací Hollywood Papaya Production a využíváme její projekce. Na bookletu našeho CD se zjevuje mesiášův pupek. Je téměř jisté, že žádná chvála našeho působení nemůže být dostatečná."

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

Pá 28.1.

Koma

Začátek v 18:00 hodin, vstup volný

Nekonvenční vernisáž brněnských tatérů

Nekonvenční vernisáž brněnských tatérů nabízí střízlivý pohled na téma lidské konečnosti. Koma, jako šedá zóna mezi životem a smrtí, reflektuje osobní boj se současností a řeší existencionální problémy v rámci sebe sama. Odlehčuje život od stigmat, která nás jako společnost rozdělují. Skrze nadsázku, krásno i odlehčení zprostředkují autoři jistou úlevu od primárního smyslu života. Vymezují se vůči neexistenci smrti a ignorantství, pramenícího ze současné online kultury ve snaze zamaskovat nevyhnutelnost konce bytí. Konec temna naší doby je v nedohlednu, hibernace a sklopené uši jsou na místě nového životního kréda. Zanechte vší naděje, kdo vstupujete.

So 29.1.

Jazz & Blues Brno 2022

Lewis Creaven Band (UK/CZ)

tento koncert byl bohužel zrušen

Lewis Creaven – kytara a zpěv, Tomáš Skřivánek – baskytara, Jan Ježek – bicí Kytarista a zpěvák Lewis Creaven pochází z anglického Bristolu, nyní přechodně žije v Ostravě a hraje s pražskou rytmikou. Patří k největším hudebním talentům tohoto přístavního města, vyhlášeného svou hudební scénou. Reputaci získal Lewis Creaven Band jako jedna z nejpracovitějších kapel na místní scéně díky svému nepřetržitému koncertování, jež ve výsledku vedlo k všeobecné popularitě v celé západní Anglii. Živé koncerty představují jak originální vlastní skladby, tak bluesrockovou klasiku od umělců jako jsou Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Stevie Wonder, Robben Ford, Lenny Kravitz a Bad Company, vše provedené v jedinečném stylu a s patřičnou jemností (ploužáčky) i dravostí (rychlé skladby).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

So 5.2.

Frank Zappa Quartet

rockový koncert moravské kapely, která hraje hudbu Franka Zappy v živém valašském provedení.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

St 9.2.

Etno Jaro 2022

Permanentky Etno Jaro 2022 se slevou =890 Kč

Ponk

postfolklor. Jsou jen tři a není přehnané říci, že domácí scéna už dlouho nezažila takové zjevení. Mají rádi folklor, používají striktně akustické nástroje, a přesto znějí naprosto současně. Permanentky Etno Jaro 2022 se slevou = 890 Kč

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Čt 10.2.

Jazz & Blues Brno 2022 a Etno 2022

Juwana Jenkins Blues Band (USA/CZ)

soul & R&B & funk - Juwana Jenkins – zpěv, Kuba Zomer – klávesy, Jiří Maršíček – kytara, Marcus Jurkovič – bicí Juwana Jenkins, průbojná Afroameričanka, pódiová tygřice, chtěla být zpěvačkou už jako malá holka. Hudba je pro ni droga, díky které může vyjadřovat tak své pocity. „Od dětství mám v srdci i hlavě mnoho skvělé hudby, která se vyvinula z blues, soulu, funku, rapu a hip-hopu na ulicích Filadelfie," uvedla zpěvačka.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

Pá 11.2.

Kontrolla

Zažijete rytmus šílenství a basovou horečku v podání legend Hanse Machaly a Zdeňka Smetany. Naperou to do vás jako tsunami. Show na světové úrovni. Okořeněno směsí R'n'R, blues a funky. Nejpodceňovanější rocková kapela na světě.

WooDoo

Syrové trio budící grunge

na místě: 100 kč
rezervovat

So 12.2.

Trying company

trio muzikantů, kterým se líbí hudba Johna Mayera a kteří to prostě zkusili. We are Trying Company! We play John Mayer!

na místě: 100 kč
rezervovat

Čt 17.2.

Etno Jaro 2022

Gwalarn

keltská a bretaňská hudba. Gwalarn znamená v bretonštině severozápadní vítr. Bretaňské, francouzské a irské tradicionály, jakož i písně z tvorby Yvese Guélou, zakladatele skupiny.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Pá 18.2.

Dura & Blues Groove

Pekárenská bluesová stálice Duro Turtev s kapelou stálých i nahodilých muzikantů.

na místě: 100 kč
rezervovat

So 19.2.

Betonovej Bez

BETONOVEJ BEZ je brněnská rostlinka s dvacetidvouletou tradicí a svéráznými kořeny sahajícími až do zatuchlých sklepních prostor. HRAJEME AUTORSKOU HUDBU, o které mezi sebou sice mluvíme jako o kakofonním undergroundu, ale obecně by šla nejlépe pojmenovat jako alternativní rock, přesněji eschatonální anarcho - poetismus. ZPRAVIDLA VLASTNÍ TEXTY NAŠICH PÍSNÍ pojednávají velmi veseleo vesměs závažných otázkách lidské existence, sem tam se najde i něco smutnějšího.

Nedělní lidé

česko-moravsko-uherský kvintet oscilující na pomezí minimalismu, rámusu a punkovo-jazzových základech. Od roku 2004 vydali celkem tři studiová alba (Nedělní lidé – 2005, samonáklad; Hnětetěto – 2008, Ears&Wind Records; Polaskaki – 2011, Polí5), která zaznamenala pozitivní recenze i ohlas v médiích. Vystupovali na četných festivalech v ČR (Colors of Ostrava, Malá Alternativa, Boskovice, Krákor, Babí léto) i v zahraničí (DE, HU). Paralelně s NL muzikanti učinkují ve formacích Gregor Samsa, Fask Luma, Matemuzika či se věnují výtvarnu (Mazsola, JKF). „Trocha podzemí, šílený panáček s hůlkou, utržený kolotoč a neveselá veselice,“ Petr Vrba (Radio 1).

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
1/2022
skok na měsíc: