Novinky

Jerguš Oravec Trio natáčí live album v Pekárně

09/13

Jerguš Oravec Trio natáčí live album ve Staré Pekárně a my bychom Vás rádi na tuto událost pozvali. Každé natáčení live nahrávky se nese ve znamení výjimečného koncertu. I tady budou výjimeční hosté i speciální atmosféra.

Jerguš Oravec Trio hraje v klasickém obsazení basa, bicí a kytara. Jejich psychedelické blues s prvky funk-jazz a rocku pomalu začínají doplňovat odkazy na tradiční hudbu, ale i využívat elektroniku. Trio už za svoji relativně krátkou dobu existence proslulo svými improvizačními schopnostmi na pódiu, což samozřejmě je dáno i jejich výbornou instrumentální zručností.
Jak název napovídá, zkušeným leadrem je i přes své mládí, kytarista, zpěvák a skladatel Jerguš Oravec (nar. 1989). Tento kytarista kdysi založil rockovou formaci Next Page. V roce 2008 kapela vydává stejnojmenné album, které pokřtil Pavol Hammel se skupinou Prúdy. Časem Next Page změnili směr a vydali bluesové DVD s názvem "Just one night", které bylo v roku 2010 nominované na bluesový objev roku. Kapela postupem času ale přestala koncertovat a přetvořila se na Jerguš Oravec Trio.
Ale Jerguš Oravec toho stihl daleko více než jen Next Page. Natočil nahrávku "Born", také začal inklinovat k pop-music, nu-jazzu, neo-soulu. Své schopnosti v této kategorii si vyzkoušel v Česko Slovenské Superstar. (TOP 16)  v roce 2007 jamoval s muzikanty New Yorkskom klubu "Jazz Standard", spolupracoval se slovenskou funkovou legendou A'Conto, Erichem "Bobošom" Prochazkou, Štefanem Lengyelem, Emilem Frátrikem, Jurajem Tatarem, Romanem Mečiarem a mnoha dalšími ...

Archiv