Novinky

Míša DeLeviš - Ženy v obrazech a pozdrav od Nirvany

07/13

8. června se uskutečnil opravdu zvláštní večer. Samé ženy. Jednak to byl pozdrav ze záhrobí od Kurta Cobaina a slavné Nirvany prostřednictvím americké violončelistky Lori Goldston, která v rámci slavného Unplugged Nirvany působila v celé řadě jejich vystoupení jako host. A pak to byla výtvarnice Michala Švihelová - vernisáž její výstavy Ženy v obrazech......

Cyklus Ženy v obrazech

Když se tak na ty své obrazy dívám jsem opravdu zvědavá, jak Vás zaujmou. Na rozdíl od výstavy Architektury to asi tentokrát nebude  tak lehce identifikovatelné na první pohled. Ale to tak má být, stejně, jako rakovina není na člověku na první pohled vidět a mnohdy si jí na ženě (samozřejmě i na muži) nevšimnete, tak stejně nejsou mé ženy na první pohled v obrazech vidět a musíte trošičku pátrat, ale jakmile ji uvidíte už víte, že tam je. V každé ženě na obrazu je skrytá emoce, kterými si ženy prochází během těžkého období, jako jsou smutek, síla, prosba, vítězství, prohra, hněv, jemnost, čekání na výsledky a další. Ženy na obrazech nejsou celé, vždy je odkrytá pouhá část jejího těla v podobě stylizovaného aktu, který je zachycen akrylem.

Tato výstava je věnována všem ženám, které se ve svém životě musely pustit do boje s rakovinou, především těm co se rozhodly bojovat, těm co se jim boj nepodařilo vyhrát a těm co svůj boj úspěšně vyhrály a můžou jít příkladem druhým, že to je možné.

Také je poděkováním, všem matkám, které musí být kvůli svým dcerám silné; všem mužům, kteří drží svou ženu a stojí při ní; všem kamarádkám, které s jejich přítelkyní čekají na výsledky testů. Tímto děkuji své mámě a rodině, svému muži, svým kamarádkám, že byli při mě, když jsem je potřebovala. Také děkuji za vše, co mě to naučilo. Děkuji ...

 

O Autorce:

Jmenuji se Michala Švihelová „MíŠa DeLeviš“. Mám za sebou studium na Základní umělecké škole. Kreslím, maluji a jinak umělecky tvořím pod odborným vedením již déle než 16 let. Vlastní tvorbě se věnuji posledních 8 let v rámci mých možností. Začala jsem během studia na SPŠ a VOŠ Textilní v Brně, specializace navrhování plošných textilií, tkanin, potisku a krajek. A poté během bakalářského a nyní magisterského studia na Mendelu, obor Tvorba nábytku. Pořádám výstavy například Restaurace Vodák v Komárově „Jídlo trochu jinak“, Restaurace Klíček „Síla okamžiku“ , Kupé a Stará pekárna „cyklus Architektura“ atd. Nyní Vám ráda představím cyklus „Ženy v obrazech“, kterým se snažím vyjádřit podporu všem, kterým do života vstoupila rakovina.

Míša DeLeviš

www.misadelevis.own.cz

diskutovat můžeme na facebooku

Archiv