Novinky

Večer irských zpěvaček 21.6.

06/12

Gemma Hayes je dlouhodobě považována za jeden z top irských hudebních talentů. Její nejnovější album Let It Break (vyšlo v Británii 03/2012) je vývojem jejího unikátního hudebního stylu kombinujícího progrock, folk a elektroniku.

Po léta se její písničky objevují v různých TV programech a filmech. Alba Night on My Side a The Roads Don’t Love You jí přinesly ocenění v Irsku za nejlepší umělkyni. 

Ann Scott byla dvakrát nominována v kategorii nejlepší ženský hlas v irské Meteor Awards jako jeden z nejoriginálnějších tvůrčích hlasů. Její debutové album Poor Horse bylo zvoleno v anketě hudebníků Hotpress mezi nejlepších 100 irských alb všech dob. Experimentuje s neobvyklými melodiemi, nápady a texty.

Její hudební zbrojnice se skládá z řady kytar a syntezátorů, zatímco hudebně trvá na lásce, posedlosti, svobodě a smutku. Scott sdílela podium s umělci jako Patti Smith, Howe Gelb a Fairport Convention. Nedávno přispěla vokály na charitu Magdalene Laundry Survivors spolu s Sinéad O'Connor, Moya Brennan, Tommy Fleming a Glasgow Gospel Choir.
Její elektronické spolupráce pro Label Earsugar Jukebox pod rouškou Cracklebox získaly vřelé přivítání a chválu na BBC.V poslední době píseň Love is in him z alba Flo byla vybrána pro nový irsko-skotský celovečerní film s názvem Citadela.


Archiv