Novinky

Vzpomínka na Filipa Topola a Psí vojáky

03/14

 

V červnu 2013 se uzavřela dráha hudební skupiny Psí vojáci. Filip Topol zemřel. Pohřeb a následný koncert Sbohem a řetěz navštívily tisíce lidí. Hudební publikum, stejně jako generační souputníci Psích vojáků, umělci, lidí kolem skupiny, ale i hudební fanoušci si uvědomili, že to není jen konec Psích vojáků, ale že se dokonala celá jedna hudební kapitola. „Psí vojáci přinesli hudební estetický názor, který nemá srovnání na české ani světové scéně“ (P.Turek, Respekt 2011),  . Ukazuje se, že odkaz Psích vojáků je natolik silný a inspirativní, že v žádném případě se nad jejich hudbou neuzavřela vodní hladina.

Z iniciativy managera Psích vojáků Romka Hanzlíka se bude 19.6.2014 v pražském Lucerna Music Baru, v první výročí Filipova úmrtí,  konat velký vzpomínkový koncert pod názvem ˇ“Žiletky“. Podobně jako na rozlučkovém koncertě „Sbohem a řetěz“, se koncertu zúčastní skupiny spjaté s Psími vojáky generačně i osobně.

Každá ze zúčastněných skupin se rozhodla připravit si kromě svého standardního repertoáru pouze pro koncert „Žiletky“ jednu či dvě písně z repertoáru Psích vojáků ve svém hudebním pojetí a ve své úpravě. Účast potvrdili: Plastic People, Echt!, Už jsme doma, Zuby nehty a Krch-Off.

Koncert doplní výstava fotografií Psích vojáků od Karkla Šustera, mapující skupinu Psí vojáci v celé historii, videoprojekce  klipů Psích vojáků a projekce varhanního koncertu Filipa Topola.

Kontakt: A.M.P. Romek Hanzlík, agentura@rock-jazz.cz, tel 602319505

 

 

 

Archiv